Aromaterapie, aromaterapeutické masáže

Aromaterapie

Co je to aromaterapie?

Aromaterapie je působení rostlinných silic svou biologickou aktivitou na živý organismus. Tato bioaktivita působí na různých orgánových úrovních a vyvolává určité žádoucí účinky podle druhu použité silice. Silice se mohou aplikovat buď vnitřně - inhalací nebo pronikáním přes pokožku při aromaterapeutické masáži. Po vdechnutí se vjem dostává čichovým nervem do čichového centra v mozku. Z tohoto místa vonná aktivní látka ovlivňuje autonomní nervový systém. Může navodit zvýšení či snížení krevního tlaku, pocit tepla, chladu, osvěžení, uklidnění, povzbuzení, odstranit bolesti hlavy a další. Inhalace silic je možné využít v psychoterapii při léčbě různých psychosomatických onemocnění. Stejně tak může příjemná vůně přispět k zlepšení atmosféry doma i na pracovišti. Používají se k tomu různé inhalátory nebo aromalampy.

K aromaterapii se používají rostlinné oleje (slunečnicový, olivový, sezamový, mandlový aj.), do kterých se přidávají aromatické olejové esence. Oleje se míchají těsně před masáží a to podle potřeby účinku buď stimulující (jang), nebo uklidňující (jin). Aromaterapeutická masáž zahrnuje ošetření celého těla od vlasové části hlavy až po prsty u nohou. Vynechávají se pouze intimní části těla.

Celá masáž trvá 1,5 hod. a probíhá při příjemné relaxační hudbě, aby se klient zcela uvolnil jak psychicky, tak fyzicky.

© 2005 Atric Studio Webdesign, Tvorba, vytvoření webových (www) stránek, Jan Rozehnal

WebZdarma.cz
WebZdarma.cz